- Gündem, Politika

Yeniden Refah Partisi Büyük Kongresi Milli Görüş’ün yeniden şahlanışını müjdeledi

Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Kongresi Ankara Spor Salonu’nda muhteşem bir şölene sahne oldu. 81 ilden akın akın Milli Görüşçülerin akın akın aktığı Başkent Ankara tarihi günlerinden birini yaşadı.

Tüm delegelerin oylarını alarak yeniden Genel Başkan seçilen Dr. Fatih Erbakan, “Bu salon ‘Milli Görüş’ün devri kapandı’ diyenlere verilecek en güzel cevaptır. Bu salon büyükleri küçülten, küçükleri büyülten sirk aynası medyaya verilecek en güzel cevaptır.” dedi

 

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN İKİNCİ 50 YILININ İŞARET FİŞEĞİ 

“Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne ‘dur’ demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir.” sözleriyle büyük alkış alan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan; ‘Milli Görüş’ün yeni zaferlerinin, yeniden şahlanışının, milletimiz ve tüm insanlığın kurtuluşunun müjdecisi 1. Olağan Büyük Kongremiz ikinci 50 yılın işaret fişeği olacak’ vurgusunda bulundu.

Genel Başkan Erbakan, partisinin 1. Olağan Büyük Kongresi’nin mazlumlara, gariplere, ezilenlere, İslam alemi ve adil bir düzen isteyen tüm insanlar için umut olacağını ifade etti.

100 MİLYAR DOLAR KAYNAK GETİRECEK PROJELER HAZIR

Türkiye’nin en genç parti lideri Fatih Erbakan, ülkenin ekonomik darboğazına çare olacak projeler hazırladıklarını, ‘Biz petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız.’ sözleriyle AK Parti’nin ekonomik politikalarına eleştiride bulundu.

İlk defa AK Parti yönetiminin , maliyenin kara gün akçesine göz diktiğini ve bunu harcadığını vurgulayan Erbakan. “Türkiye’de ilk defa bu hükümet zamanında borçlanma genel müdürlüğü kuruldu. En fazla kamu kurumu satan hükümet oldular. Büyük holdinglerin borçlarını sildiler. ” dedi.

SÖYLEMLER PARİS GERÇEKLER MOZAMBİK!

Erbakan ekonomi ile ilgili eleştirilerini şöyle sürdürdü;

“Halkımızın yüzde 40’ı açlık sınırının altında, yüzde 80’i yoksulluk sınırının altındadır. Ülkede borç patlaması yaşanıyor. Bir ayda 600 bin ailenin elektriği kesildi. Halkın hali böyle iken milletin durumundan bihaber olanlar, milletten üç çocuk istiyorlar. Yahu Allah’tan korkun, kendisine bakamayan insan üç çocuğa nasıl bakacak? Bu iktidarın söylemleri Paris, gerçekleri Mozambik.”

İKTİDAR GELİR GELMEZ ‘MAAŞA YÜZDE 50 ZAM’ SÖZÜ

Fatih Erbakan iktidara gelmeleri halinde maaşlara yüzde 50 zam yapacakları sözünü vererek, “Bu iktidar büyük holdinglerin borcunu sildi. Biz bütün vatandaşlarımızın bankalara olan borcunu sileceğiz. Milli kaynak üretimi genel müdürlüğü kurulacak. Türkiye denildiğinde akla döner kebap değil, teknoloji gelecek. 100 milyar dolar kaynak paketi hazırladık. İktidara gelir gelmez herkesin maaşına yüzde 50 zam vereceğiz” şeklinde konuştu.

‘GÜÇLÜNÜN HAKİM OLDUĞU DEĞİL HAKLININ GÜÇLÜ OLDUĞU YARGI DÜZENİ KURACAĞIZ’

Erbakan, Türkiye’deki huzur ve barışın adaletle sağlanacağını anlatarak şunları kaydetti:

“Biz güçlünün hakim olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir yargı düzeni hakim kılacağız. Bütün insanlarımıza din, dil, ırk ayrımını gözetmeksizin hizmet edeceğiz. Biz vatandaşımızı Türk-Kürt, Alevi-Sunni, dindar-laik olarak ayırmayacağız.”

Türkiye’deki eğitim sisteminin yeterli olmadığını söyleyen Erbakan, herkesin sevdiği ve istediği bir alanda eğitim alması ve bu alanda meslek sahibi olması için çalışacaklarını belirtti.

İSLAM DÜNYASINDAN ÇOK SAYIDA BÜYÜKELÇİ VE TEMSİLCİ KATILDI. 

40 binden fazla Milli Görüş’e gönül vermiş kişinin katıldığı Kongreye İslam dünyasından çok sayıda büyükelçi ve yabancı misyon temsilcisi ile birlikte, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Nuri Okutan katıldı.

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ile Yeni Zelanda Büyükelçisi’nin adlarının okunması salonda büyük coşkuyla karşılandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir