Siyonist İsrail’den zorbalık! Hamouri’yi sınır dışı ettiler

Siyonist İsrail’den zorbalık! Hamouri’yi sınır dışı ettiler
Yayınlama: 20.12.2022
A+
A-

Siyonist İsrail, avukat ve insan hakları savunucusu Filistinli Salah Hamouri’yi sınır dışı etti. Fransa’ya giden bir uçağa bindirilen Hamouri yaptığı açıklamada, “Bir Filistinli vatanını gittiği yere yanında götürür.” dedi.

Milli Nizam

Siyonist İsrail, işgal altında tuttuğu Filistin topraklarında Müslümanlara fiziki ve psikolojik şiddetini devam ettiriyor.

Filistinlileri kadın, çocuk, yaşlı demeden hapishanelere mahkum eden ve yurtlarından zorla çıkaran Siyonist rejim bu kez Kudüs’te yaşayan avukat ve aktivist Filistinli Salah Hamouri’yi sınır dışı ederek yeni bir zorbalığa imza attı.

Fransa’ya sınır dışı edildi

İsrail İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada , Hamouri’nin İsrail hükümetine karşı güvenlik suçları işlediği gerekçesiyle vatandaşlığı bulunan Fransa’ya sınır dışı edildiği bildirildi.

İsrail’e karşı güvenlik suçu işlediği iddia edildi

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nde aktif olduğu suçlamasıyla 7 Mart’ta oturum izni iptal edilen ve daha önce 1 Aralık’ta  ülkeden sınır dışı edileceği açıklanan Hamouri hakkında Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Hayatı boyunca insanlara ve tanınmış İsraillere karşı tek başına ya da örgüt adına terör saldırıları organize etti ve gerçekleştirmeyi planladı.” denildi.

“Bir Filistinli vatanını gittiği yere götürür”

Fransa’ya giden bir uçakla sınır dışı edilen ve Filistinlilerin sevgi gösterileri eşliğinde ülkeden ayrılan Hamouri açıklamasında, “Bir Filistinli nereye giderse gitsin, bu ilkeleri ve halkının davasını yanında götürür: Vatanını gittiği yere yanında götürür” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.