Erdoğan’dan emeklilere müjde: “Tarihin en yüksek zammı hayırlı olsun!”

Erdoğan’dan emeklilere müjde: “Tarihin en yüksek zammı hayırlı olsun!”
Yayınlama: 06.07.2023
A+
A-

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda emekli maaşına yapılacak zamla ilgili müjdeyi açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlara gerekli talimatın verildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli maaşları ile ilgili müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Emeklilerin beklentilerini gözardı etmediklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşının iyileştirilmesi için ilgili bakanlara talimat verdiğini açıkladı.

 

 

Dün Meclis’e sevk edilen zam düzenlemesinde yalnızca memurlar için seyyanen zam yer almıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda önemli bir açıklama yaptı.

 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

 

“Tarihin en yüksek zammı! hayırlı olsun”

Memur maaş düzenlemesini Meclisimizin takdirine sunduk. En düşük memur maaşını 22 bin 17 liraya yükseltiyoruz. Tüm kamu görevlilerinin yıllık ücretlerinde ilave olarak seyyanen 8 bin 77 liralık artış yapıyoruz. Meydanlarda söz verdiğimiz üzere en düşük memur maaşını 22 bin 17 liraya yükseltiyoruz. Ortalama memur maaşını 25 bin 15 liraya çıkarıyoruz. Tarihin en yüksek zamlarından olan bu düzenlemenin tüm memurlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

“Bakanlarımıza gerekli talimatı verdik”

Emekliklerin beklentilerini de gözardı etmiyoruz. Kamuoyunda EYT olarak bilinen EYT’liler meselesini çözüme kavuşturduk. Dün enflasyon oranı netleşince emeklilerimizin alacağı yeni maaşları da belli oldu. Yapılabilecek iyileştirmeler hususunda bakanlarımıza gerekli talimatı verdim. Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Hazine ve Maliye Bakanımız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız çalışmalarına başladı. İnşallah önümüzdeki haftalarda gerekli açıklamayı yapacağız. 85 milyonun her bir ferdinin refahını artırma mücadelemizi hız kesmeden devam edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.