İslam Memiş gram altın fiyatı için öyle bir rakam verdi ki!

İslam Memiş gram altın fiyatı için öyle bir rakam verdi ki!
Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Gram altın, geçen haftayı büyük düşüşle kapatmıştı, bu haftaya ise yükseliş ile başladı. Haftanın ilk gününde, 30 lira artış kaydeden Gram altın 2420 lirayı gördü, akşam saatlerinde 2405 liraya geriledi.

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Gram altın fiyatıyla ilgili değerlendirmesinde, bu sürecin “dalgalı” olacağını, ancak sonuçta altının değerini bulacağını söyledi.

İslam Memiş, yıl sonu için gram altın fiyatı olarak 3000-3500 lira aralığını işaret etti. Bayram tatili öncesinde görüşlerini dile getiren İslam Memiş, vatandaşları açık pozisyonda kalmamaya, özellikle altın borçlusu ya da Euro-Dolar borçlusu olanları ihtiyaçlarını zaman varken gidermeye çağırdı.

GRAM ALTIN İÇİN ALIM FIRSATI MI?

İslam Memiş, TV100.com’daki köşe yazısında şu görüşlere yer verdi:

Beklediğimiz düşüşler gerçekleşti. 2 bin 293  dolar seviyesinden kapanış gerçekleştirmişti. 2 bin 280 dolar bizim beklediğimiz seviye idi.
Bugün itibariyle alım seviyelerinin geldiğini düşünüyorum. Bu hafta 2 bin 280-2 bin 320 dolar aralığını takip edeceğim. Gram altın yatırımcısı için de uygun seviyeler olduğunu söyleyebilirim. Al-unut seviyesinde. Bu düşüşler her zaman orta ve uzun vadeli yatırımcılar için şans niteliğinde. Bundan sonra altın için düşüş bekleyenler veya almayı ihmal edenler bir kez daha düşünmeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.