Pakistanlıların rehin aldığı Hindistanlı Edirne’de bulundu!

Pakistanlıların rehin aldığı Hindistanlı Edirne’de bulundu!
Yayınlama: 19.05.2024
A+
A-

Edirne’de ilginç bir olay yaşandı. Hindistan uyruklu bir kişi çalışmak üzere geldiği Türkiye’de Pakistan uyruklu kişiler tarafından kaçırıldı.

Türkiye’ye çalışmak için gelen Hindistan uyruklu bir kişiyi rehin alarak ailesinden 2 milyon Rupi (yaklaşık 775 bin TL) fidye isteyen Pakistan uyruklu 3 kişi, Edirne’de polisin operasyonuyla yakalandı.

Emniyetin operasyonuyla kurtarıldı!
Fidyeyi vermek için süre isteyen aile, Radhakrıshnan’ın İstanbul’daki arkadaşını telefonla arayıp oğullarının kaçırıldığını anlatarak yardımcı olmasını istedi. Durumun iletildiği Edirne Emniyet Müdürlüğü, harekete geçti. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması sonucu rehin tutulan Radhakrıshnan’ın, Yancıkçı Şahin Mahallesi, Şeyh Çelebi Camii Sokak üzerinde bir evde bulunduğu belirlendi.
Polis, gece yarısı düzenlediği operasyonda, Hintliyi rehin tutanlar polisi görünce kaçmaya çalıştı. Evin çevresi ve çatılarda önlem alan polis 1 kişiyi yolda kaçarken, 1 kişiyi iki apartman arasındaki boşlukta, 1 kişiyi de kömürlükte yakalayarak gözaltına aldı. Evde rehin tutulan Radhakrıshnan da kurtarıldı. Evde ve şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramalarda, ruhsatsız 1 pompalı tüfek, 4 fişek, kesici aletler, 220 euro, 16 bin 230 lira ele geçirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.