ABD de Gazzze’deki soykırıma ortak! Skandal karar

ABD de Gazzze’deki soykırıma ortak! Skandal karar
Yayınlama: 09.12.2023
A+
A-

Gazzê’de 64 gündür kadın çocuk demeden binlerce sivili katleden Siyonist İsrail’in en büyük destekçisi ve silah tedarikçisi ABD’den bir skandal karar daha… ABD, BMGK’da Gazze’de acilen insani ateşkes talep edilen karar tasarısını veto etti. İngiltere “çekimser” oy kullanırken diğer 13 üye “evet” oyu kullandı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde  Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 80’den fazla ülkenin eş sunucusu olduğu karar tasarısı, düzenlenen acil oturumda oylandı. ABD, BMGK’da Gazze’de acilen insani ateşkes talep edilen karar tasarısını veto etti.

Şehit sayısı 17 bin 487… Ölenlerin yüzde 70’i kadın ve çocuklar!

Öte yandan Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 64 gündür devam eden İşgalci İsrail’in katliamlarına pervasızca devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 313 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle can kaybı sayısının 17 bin 487’ye, 558 kişinin yaralanması sonucu ise yaralı sayısının 46 bin 480’e ulaştığı belirtildi.

Çok sayıda kişinin de enkaz altında olduğu ve arama çalışmalarının sürdüğü ifade edilen açıklamada Bakanlık, saldırılarda ölen ve yaralananların yüzde 70’inin çocuk ve kadınlardan oluştuğunu açıkladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.