AK Parti’nin normalleştiği İsrail’den Mescid-i Aksa’ya baskın!

AK Parti’nin normalleştiği İsrail’den Mescid-i Aksa’ya baskın!
Yayınlama: 19.12.2022
A+
A-

AK Parti iktidarının ilişkileri normalleştirmek için adım attığı İsrail, Filistinli mazlum Müslümanlara yönelik zulmünü sürdürüyor.

Milli Nizam

Filistin Dışişleri Bakanlığı, siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’ya baskınlarını aralıksız sürdürdüğünü belirtirken, bu sabah da İsrail polisi korumasındaki yerleşimciler, Hanuka (Işık) Bayramı’nda Mescid-i Aksa’nın güneybatısında bulunan El-Meğaribe (Fas) Kapısı’ndan girerek Harem-i Şerif’e baskın düzenledi.

Filistinli Müslümanlara “ribat” çağrısı

Filistinli gruplar, yaşanan gelişmelere ilişkin yaptıkları açıklamada; Kudüs, Batı Şeria ve diğer işgal altındaki topraklarda yaşayan Filistinlilere, Mescid-i Aksa’yı korumak için “ribat” (nöbet tutma) çağrısında bulundu.

Hamas ve Fetih’in de aralarında olduğu Filistinli gruplar, ortak bir açıklama yayınlayarak, Yahudi yerleşimcilerin, İsrail polisinin korumasında işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’nın avlusuna girmesine tepki gösterdi.

Açıklamada, Mescid-i Aksa avlusunda Talmud ritüelleri yapan Yahudilerin Filistinlileri, Arapları ve tüm Müslümanları tahrik etmeyi amaçladıkları vurgulandı.

“Siyonist çetelerle mücadele ederek Mescid-i Aksa’nın korunması” istenilen açıklamada, “ribad” (nöbet tutma) çağrısı yapıldı.

Öte yandan yazılı açıklamada bulunan Filistin Dışişleri Bakanlığı da, siyonist İsrail’in, Mescid-i Aksa başta olmak üzere Müslümanlara ait kutsal değerlere yönelik ihlallerini sert bir şekilde kınadı.

İsrail’e “sorumluluk” hatırlatması

Açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin Aksa’ya baskın düzenlemesinin yanında Müslümanların namaz kılmak için Aksa’ya girmesinin engellendiği ve cezai tedbirler uygulandığına dikkat çekilerek, bu kışkırtıcı baskınların ve muhtemel tehlikeli sonuçlarının tüm sorumluluğunun İsrail’e ait olduğu ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme adımları kapsamında İsrail Başbakanı Yair Lapid’i kabul etmişti.

Fatih Erbakan’dan ‘one Minute’ hatırlatması!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İsrail ile normalleşme adımlarına tepki gösterdiği açıklamasında, Recep Tayyip Erdoğan’ın “one minute” çıkışını hatırlatarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

Öyle bir sıkışmışlık halindeler ki bir vakitler ‘one minute’ gösterisini seçim malzemesi yapanlar, bugün göz göre göre çoluk çocuk demeden soykırım suçu işlemeye devam eden terörist İsrail’e büyükelçi, konsolos atama noktasına geldiler. Hani İsrail katildi, hani çocuk öldürmesini çok iyi bilirdi? Hani ‘one minute’ diyorduk? Ama açlık sofuluğu bozdurur. İktidara İsrail ile yakınlaşmasında ‘one minute’ demiştik. Bir kez daha sesleniyorum: ‘One minute’ sayın Erdoğan! ‘One minute’ sayın Erdoğan!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.