Al sana fiili adım! Malezya bebek katili İsrail’e limanlarını kapattı

Al sana fiili adım! Malezya bebek katili İsrail’e limanlarını kapattı
Yayınlama: 21.12.2023
A+
A-

Malezya’dan kadın çocuk demeden Gazze’de yüzyılın soykırımını yapan terör devleti İsrail’e fiili adım geldi. Malezya Başbakanı Enver İbrahim, Filistinlilere yönelik “zulmü” nedeniyle İsrail bayraklı ve bu ülkeye ait tüm gemilerin limanlarına yanaşmasının yasaklandığını açıkladı.

Gazze’de katledilen Müslüman sayısı 20 bini aşmışken İslam ülkelerinin fiili adım atmaması tepki çekmeye devam ediyor.  Türkiye ve bazı İslâm ülkelerinden İşgalci İsrail’e özellikle deniz yoluyla yapılan ticaretin durmaması tepki çekerken bu utanca karşı ilk olarak Yemen adım atmış ve İsrail’e giden gemilere operasyonlar yapmıştı.

Malezya’dan katliama fiili yanıt!

İkinci adım ise Malezya’dan geldi. Malezya Başbakanı Enver İbrahim, Filistinlilere yönelik “zulmü” nedeniyle İsrail bayraklı ve bu ülkeye ait tüm gemilerin limanlarına yanaşmasının yasaklandığını duyurdu.

İsrail’e ait ve İsrail bayraklı gemilerin yanı sıra 2002’den bu yana giriş izni verilen İsrailli denizcilik şirketi ZIM’a ait tüm gemilerin ülkedeki limanlara yanaşmasının süresiz olarak yasaklandığını belirten Enver, İsrail’e giden tüm gemilerin Malezya limanlarında kargo yüklemesine de yasak getirildiğini duyurdu. Enver, bu kararın Malezya’nın ticari faaliyetlerini etkilemeyeceği değerlendirmesinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.