İsrail’e büyük şok! Hamas açıkladı

İsrail’e büyük şok! Hamas açıkladı
Yayınlama: 09.10.2023
A+
A-

Hamas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun tahmin ettiğinden çok daha fazla sayıda İsrail vatandaşının esir alındığını iddia ediyor. Hamas’a göre, bu esirler Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerinde bulunuyor ve sayıları önemli ölçüde artmış durumda.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, El-Aksa Televizyonu’na yaptığı açıklamada, “Mescid-i Aksa’yı ve Filistinli esirleri savunma amacıyla başlattığımız ‘Aksa Tufanı’ saldırısının devam ettiğini” bildirdi.

“İsrail kaçıyor”

Ebu Ubeyde, İsrail’in bu saldırı sonucunda ciddi bir krizle karşı karşıya olduğunu belirtti. Ayrıca, onlarca İsraillinin esir alındığını iddia etti ve İsrailli esirlerin sayısının Netanyahu’nun tahminlerinden çok daha fazla olduğunu öne sürdü. Gazze Şeridi’nin her bölgesinde İsrailli esirlerin bulunduğuna dikkat çekti ve İsrail’in Gazze halkına yönelik uygulamalarının, İsrailli esirlere de benzer şekilde yanıtlanacağını vurguladı.

Ebu Ubeyde, Netanyahu’nun tehditlerine de atıfta bulunarak, “Saldırıya uğradığımızda ordularıyla kaçan, silahlarını ve tanklarını direnişçilerimizin önünde terk eden bir ordu ile mi bizi tehdit ediyorsunuz?” şeklinde konuştu.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.