Kayıp askerlerin yerini doldurmak istiyor! Rusya kadınları silah altına alıyor

Kayıp askerlerin yerini doldurmak istiyor! Rusya kadınları silah altına alıyor
Yayınlama: 22.12.2022
A+
A-

Ukrayna savaşında büyük kayıplar vermesinin ardından ülkede olağanüstü hal ilan ederek erkekleri silah altına alan Rusya, bu kez de kadınları askere almaya hazırlanıyor. İşgal altındaki bazı bölgelerde kadınlara celp kağıdı gönderildi.

Milli Nizam

Rusya’nın Ukrayna topraklarını işgal etme girişimiyle 24 Şubat 2022’de başlayan Ukrayna-Rusya savaşında sıcak çatışmalar yoğun şekilde devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna’daki çatışmaların 1300 kilometrelik cephe hattında sürdüğünü belirten Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy 99 binden fazla Rus askerinin öldüğünü iddia etmişti. Cephede büyük kayıplar verdiği bilinen Rusya’dan şaşırtan bir karar geldi.

Rusya kadınları silah altına almaya hazırlanıyor

Batı’nın ağır yaptırımlarıyla karşı karşıya kalmasıyla iyice köşeye sıkışan Rusya, kayıp ve ölen askerlerin yerini doldurmaları için kadınları askere almaya hazırlanıyor.

Bazı bölgelerde celp kağıdı gönderildi

Bu doğrultuda Rusya, işgal ettiği Donetsk Oblastı bölgesindeki Horlivka’da kadınlara celp göndermeye başladı.

Tebligata uymayanlara ceza uygulanacak

Askere çağrılan kadınların, tebligata uymamaları durumunda cezalandırılacağı öğrenildi.

Rus yetişkin erkekler zorla askere alındı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ülkede seferberlik ilan etmesinin ardından her yetiştin Rus erkeği zorla askere alınmış, bu durum Putin’in kendi partisi değil ülkede tepkilere neden olmuştu. Orduya katılmak istemeyen birçok Rus erkeği,  ülkelerinden ayrılarak başta Türkiye olmak üzere yurt dışına çıkmak zorunda kalmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.