Korkunç felaket 21 can aldı!

Korkunç felaket 21 can aldı!
Yayınlama: 15.07.2023
A+
A-

Güney Kore’nin başkenti Seul ve çevresine yağan şiddetli yağışların yol açtığı seller ve toprak kaymaları sebebiyle 21 kişi hayatını kaybetti. 10 kişiden henüz haber alınamazken, 9 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Güney Kore’de yağışlar sebebiyle yaşanan sel ve toprak kaymaları sonucunda 21 kişi yaşamını yitirdi. Koreli yetkililer arama kurtarma çalışmalarına devam ederken 10 kişiden haber alınamadığını ve 9 kişinin yaralandığını bildirildi.

 

Seller ve toprak kaymaları sonucu Kuzey Gyeongsang şehrinde 16, Yeongju ve Cheongyang şehirlerinde toplam 3, Sejong ve Cheongju şehirlerinde birer kişi hayatını kaybetti. İtfaiye ekipleri, Cheongju şehrinde nehrin taşması sonucu bir yolun çöktüğünü ve bu sırada yol üzerindeki 19 aracın sel sularının kapıldığını ifade etti.

1500 kişi sığınaklara yerleştirildi

Yetkililer, binlerce kişinin tehlikeli bölgelerden tahliye edildiğini ve 1500’den fazla vatandaşın sığınaklara yerleştirildiğini ifade etti. Ölü, yaralı ve kayıp sayısının artmasından endişe ediliyor.

 

İçişleri ve Güvenlik Bakanlığı, dün, meteoroloji uzmanlarının, yağışların artacağı yönündeki uyarısı üzerine alarm seviyesini en üst seviyeye çıkarmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.