Paris saldırganı fikir değiştirip oraya gitmiş!

Paris saldırganı fikir değiştirip oraya gitmiş!
Yayınlama: 27.12.2022
A+
A-

Fransa’nın başkenti Paris’teki Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne saldıran William M., bugün hakim karşısına çıktı.

Milli Nizam

Fransa’nın Paris kentini karıştıran saldırının faili William M., çıkartıldığı ilk mahkemesinde Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne nasıl saldırdığını anlattı.

Fransa Savcılığı’nın aktardığına göre saldırgan, kendini ‘depresif ve intihara yatkın’ biri olarak tanımladı ve 2016’da evinde yaşadığı hırsızlık sonrası ‘göçmenleri ve yabancıları öldürme isteğinde’ olduğunu savundu. Zanlı, dün psikiyatri servisine sevk edildi.

Psikiyatrideki muayenesinde, “Gözaltına alınmasında sakınca yoktur” raporu verilen Fransız saldırgan, hastaneden teslim alınarak tekrar gözetim altında tutulduğu karakola götürüldü.

Fikir değiştirip Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne gitmiş!

İlk mahkemesine bugün çıkan 69 yaşındaki William M., saldırı günü yabancıları öldürmek için çoğunlukla göçmenlerin yaşadığı Paris’in banliyösü Saint-Denis’ye gittiğini ancak burada az kişi olması ve kıyafetinin silah şarjörünü doldurmasına imkan vermemesi nedeniyle planladığı saldırıdan vazgeçerek Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne yöneldiğini söyledi.

Saldırıda üç kişinin ölümüne sebep olan zanlı hakkında, ‘ırk, etnik köken, ulus veya dine dayalı suikast ve suikast teşebbüsü ile izinsiz silah temini ve bulundurmak’ suçlarından adli soruşturma başlatıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.