Bakan Özer açıkladı! Özel okulların zam oranı belli oldu

Bakan Özer açıkladı! Özel okulların zam oranı belli oldu
Yayınlama: 04.01.2023
A+
A-

Yıllık enflasyonun açıklanmasıyla birlikte özel okullardaki yeni zam oranı da belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, veliler tarafından merakla beklenen 2023 yılında özel okullardaki yeni zam oranını açıkladı. Buna göre özel okul zammı yüzde 65 oldu.

Milli Nizam

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel eğitim kurumları yöneticileriyle iki saat süren ‘2023 Yılı Başlangıç Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirdi.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Özer, özel eğitim kurumlarında kalitenin artması, bakanlığın sağlayabileceği destekler konusunda da görüşmeler yapıldığını belirtti.

“Artışta daha çok TÜFE baz alındı”

Daha önce yaptığı açıklamada sadece ÜFE-TÜFE oranlarına bakılmayacağını söyleyen Bakan Özer, ÜFE’den ziyade TÜFE’yi baz alacak şekilde ücret artışını belirlediklerini ifade etti.

Özer, açıklamasında, “Milli Eğitim Bakanlığı, ocak ayında açıklanan ÜFE ve TÜFE oranlarını dikkate alarak bir sonraki eğitim öğretim yılındaki özel öğretim kurumları ücretini belirliyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu sene bir değişikliğe gidiyoruz. ÜFE’den ziyade TÜFE’yi baz alacak şekilde 2023 yılı fiyatını belirleme kararı aldık.” diye konuştu.

Yüzde 65 oranında zam yapıldı

Velilerin merakla beklediği özel okullardaki yeni zam oranını açıklayan Özer şunları söyledi:

Hem 2023 yılı enflasyon beklentisinin düşük olması hem de velilerimizin bu süreçlerde desteklenmesi bağlamında Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2023 fiyatlarının yüzde 65 olarak belirlenmesi kararını aldık.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.