YÖK açıkladı! Pedagojik formasyon derslerinde yeni gelişme..

YÖK açıkladı! Pedagojik formasyon derslerinde yeni gelişme..
Yayınlama: 04.01.2023
A+
A-

Pedagojik formasyon eğitimine ilişkin yeni bir karara imza atan Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bu kapsamdaki seçmeli derslerin örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine üçüncü yarıyıldan itibaren verileceğini açıkladı.

YÖK ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Çalışma Grubu üyeleri arasındaki toplantıdan önemli kararlar çıktı.

Buna göre, öğretmen yetiştiren fakülteler dışında formasyon eğitimi alınabilen alanlarda örgün eğitim ve öğretim süresi içinde pedagojik formasyon eğitiminin verilmesi kararlaştırıldı.

Ortalamalara dahil edilecek!

YÖK’ten yapılan açıklamada, pedagojik formasyon eğitimlerine ilişkin Yükseköğretim Genel Kurulu’nda alınan ve üniversitelere tebliğ edilen kararlara yer verildi.

Yapılan değişiklikle, pedagojik formasyon eğitimi kapsamındaki seçmeli dersler, üçüncü yarıyıldan itibaren alınmaya başlanabilecek.

Pedagojik formasyon eğitimi dersleri, seçmeli dersler kapsamında olacak. Pedagojik formasyon derslerini alan öğrencilerin ders transkripti içinde bu dersler, pedagojik formasyon dersi olarak gösterilecek ve mezuniyet ortalamalarına dahil edilecek. Ayrıca diplomaların arka yüzüne, “pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır” ifadesi yazılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.