15 Temmuz’da sala okuyan imamlara hakaret edenler hakkında suç duyurusu!

15 Temmuz’da sala okuyan imamlara hakaret edenler hakkında suç duyurusu!
Yayınlama: 18.07.2023
A+
A-

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde gece yarısı okunan salalar, bazı kişiler tarafından hedef alındı. Sala okuyan imamlara hakaret edenler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Milli Nizam

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde sendika temsilcisi üyeleri, 15 Temmuz gecesi sala okuyan imamlara sosyal medyada hakaret eden  bir vatandaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Zonguldak’ın Alaplı Adliyesi önünde bir araya gelen ve imamlardan oluşan grup, 15 Temmuz gecesinde sala okuyan imamlara sosyal medya üzerinden hakaret içeren ifadeler kullandığı iddiasıyla suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundular.

‘İmamlara çok ağır küfür ve hakarette bulunmuştur’

Grup adına açıklama yapan Diyanet-Sen İlçe Temsilcisi Salih Mutlu, şu ifadeleri kullandı:

15 Temmuz 2016 tarihinde terör örgütü FETÖ-PDY tarafından devletimize yapılan hain darbe girişimi neticesinde devletimiz ve halkımız tarafından bu darbe girişimi durdurularak bertaraf edilmiştir. Bu sebeple; her yıl resmi olarak kutlanan 15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde başkanlığımızın talimatı doğrultusunda 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece 00.13’te ülke genelindeki tüm camilerimizden eş zamanlı sala okunması bildirilmiştir. Sala okuyan imamlara, Alaplı Belediyesi’nde çalışan Rahmi Öztürk adındaki şahıs teşkilatımızın tamamına sosyal medya aracılığıyla ekte sunulan evrakta görüldüğü gibi çok ağır küfür ve hakarette bulunmuştur. Mezkur kişi hakkında aşağıda imzaları bulunan sendika temsilcileri olarak suç duyurusunda bulunuyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.