150 milyon liralık vurgun yapmışlardı: Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu yakalandı

150 milyon liralık vurgun yapmışlardı: Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu yakalandı
Yayınlama: 05.01.2024
A+
A-

‘Var Böyle Tipler’ kanalıyla bilinen 150 milyon liralık vurgun yapan sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu Gürcistan’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelirken yakalandı.

Soruşturma çok yönlü olarak devam ederken Kıvanç Talu ve reklamcı eşi Beril Talu, Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri ardından adliyeye sevk edildi. Fatih Terim Fonu’ dolandırıcılığının ardından ortaya çıkan ve Türkiye’nin gündemine oturan ponzi sistemiyle yakın çevrelerinin paralarını aldığı iddia edilen sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu yakalandı.
TANIDIKLARINI DOLANDIRMIŞLARDI
Fenomen çiftin arkadaşlarını, kuaförlerini, manikürcülerini, şoförlerini bile ‘reklam işi’ adı altında dolandırdıkları öne sürülmüştü.
Komedyen ve oyuncu Kıvanç Talu ile reklamcılık sektöründe tanınan eşi Beril Talu, yakın çevresini dolandırmakla ve yurt dışına kaçmakla suçlanıyordu.
Şikayetler üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmalar sonucu yurt dışına kaçtığı iddia edilen Kıvanç Talu İle eşi Beril Talu yakalandı. Soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.
İLK İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI
Dolandırıcılık Büro Amirliğinde işlemleri yapılan işi şüpheli kendileriyle ilgili iddiaları kabul etmeyerek “Onlar bize borç para vermişlerdi. Tefecilik yapıyorlardı. Asıl suçlu onlar” dedi. Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler.
KIVANÇ TALU KİMDİR?
Memur bir ailenin çocuğu olan Kıvanç Talu, 1988 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2007 yılında reklam yazarı olarak çalışmaya başladı. Talu’nun 2010 yılında TV8’de Özgür Çakıt ve Nihal Yalçın ile birlikte sundukları ‘Yalanını Sevsinler’ isimli talk show programı, altı bölüm sürdü. “Var Böyle Tipler” adıyla çektiği kısa videolarla tanınan Talu, 2016’da kreatif direktörlüğü görevinden ayrılıp oyunculuk, seslendirme ve sosyal medya alanlarında bireysel olarak çalışmaya başladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.