AFAD Başkanı Memiş açıkladı! Türkiye’den Libya’ya 4 bin ton yardım malzemesi

AFAD Başkanı Memiş açıkladı! Türkiye’den Libya’ya 4 bin ton yardım malzemesi
Yayınlama: 14.09.2023
A+
A-

Sel felaketinin yaşandığı ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği Libya’ya, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 4 bin ton yardım malzemesi toplandı.

AFAD Başkanı Okay Memiş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı iki askeri gemiyle 550 personel ve yaklaşık 4 bin ton yardım malzemesinin bölgeye gönderildiğini bildirdi.

Ekiplerin halen arama kurtarma faaliyetlerine devam ettiğini hatırlatan Memiş, Libya’ya yapılan yardımlara ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Ümit ediyoruz ki sağ olarak insanlara ulaşalım ve onları kurtaralım, hayatta tutalım. Eğer değilse yakınlarını kaybetmiş insanlar için de cenazelere ulaşalım diye büyük bir çaba sarf ediyoruz. Ayrıca orada yaşayan, sağ kurtulan, bu afetten bir şekilde sağ kurtulan insanların da günlük yaşamlarını devam ettirmeleri için gereken yardımı da yapmaya çalışıyoruz. Bugün Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı iki askeri gemimizle 550 personel, 42 araç, 8 bot, 2 bin 250 çadır, 22 bin battaniye, 1750 gıda kolisi, 240 bin litre su, yani toplamda yaklaşık 4 bin ton yardım malzemesiyle beraber yola çıkıyoruz. Bizler Türk milleti ve Türk devleti olarak, 6 Şubat deneyimiyle umarız ki en kısa sürede Libya’da yaşayan insanların, Libyalı kardeşlerimizin acısına ortak oluruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.