AK Parti MKYK listesi belli oldu

AK Parti MKYK listesi belli oldu
Yayınlama: 07.10.2023
A+
A-

AK Parti’nin Olağanüstü Kongresi’nde, yerel seçimlere yönlendirecek yeni Merkezi Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel başkan olarak yeniden seçildi. 75 kişilik MKYK listesinde 50 yeni isim bulunurken, bazı isimler dikkat çekti.

Ankara’da düzenlenen AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi başarıyla sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tek aday olarak katıldığı seçimde, 1399 geçerli oyun tamamını alarak, genel başkanlığa yeniden seçildi.

AK Parti’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu asil ve yedek üye adayları da açıklandı.

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana tüm MKYK listelerinde görev alan tek kişi Hayati Yazıcı oldu. Ayrıca, eski futbol hakemi Kuddusi Müftüoğlu ve belgesel yapımcısı Serdar Kılıç gibi dikkat çeken isimler de yeni MKYK listesinde yer aldı.

50 isim liste dışı

75 kişilik MKYK’de 50 isim yeni listede kendine yer bulamazken, bir önceki dönemde MKYK’de bulunan 26 isim görevine devam edecek. Ancak bu dönem MKYK’ye giremeyen önemli isimler arasında AK Parti Genel Başkan Vekili ve eski Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli ve AK Parti İnsan Hakları Başkanı Mehmet Ali Zengin bulunuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.