Ankara’daki terör saldırısını yapan hainler kendilerini davulcu olarak tanıtmış

Ankara’daki terör saldırısını yapan hainler kendilerini davulcu olarak tanıtmış
Yayınlama: 02.10.2023
A+
A-

Ankara’da dün sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün giriş kapısı önünde gerçekleşen bombalı saldırıya ilişkin yeni bilgiler gün yüzüne çıktı.

Ankara’da dün sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün giriş kapısı önünde gerçekleşen bombalı saldırı eylemi hakkında yeni bilgiler elde edildi. Saldırının gerçekleştirildiği aracın, Kayseri’nin Develi ilçesinde gasbedildiği ve aracın sahibi olan 24 yaşındaki veteriner Mikail Bozağan’ın öldürüldüğü, ardından aracın çalındığı ve saldırının düzenlendiği belirlendi.

Kendilerine aile süsü vermişler

Milliyet gazetesinin haberine göre, Ankara’daki bombalı saldırı olayına ilişkin yeni ayrıntılar gün ışığına çıktı. İki teröristin, gasp ettikleri araca bomba yerleştirmelerinin Adana’da gerçekleştiği değerlendirilirken, Ankara’ya gelirken Saimbeyli-Feke yolunu kullandıkları güvenlik kameralarıyla tespit edildi.

Ayrıca, teröristlerin gasp ettikleri araca bomba yerleştirmeden önce yanlarında bir kadın ve bir çocuk bulundurdukları tespit edildi. Teröristlerin, araçlarını durdurarak onları almak için otostop çekmeye çalıştıkları, bir süre araçtan inip bakkaldan alışveriş yaptıkları da belirtildi.

Teröristlerin, kendilerini davul çalan kişiler olarak tanıtarak yakın bir köye düğün için gittiklerini ve davullarının patladığını iddia ettikleri öğrenildi. Kadın ve çocuğun daha sonra iki teröristten ayrıldığı ifade edildi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.