Antalya’da 19 ayrı suçtan aranan çete lideri yakalandı

Antalya’da 19 ayrı suçtan aranan çete lideri yakalandı
Yayınlama: 20.09.2023
A+
A-

Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleşen bir polis operasyonunda, çok sayıda suçtan aranan ve hakkında 19 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan silahlı suç örgütü lideri Zafer Koçak yakalandı. Şüpheli, ikametinde yapılan aramada ruhsatsız bir tabanca ile sahte plakalar bulundu. Gözaltına alınan Koçak, emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Zafer Koçak’ın suç kaydı oldukça ciddi suçları içeriyor, bunlar “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma,” “Ruhsatsız ateşli silah bulundurma,” “Kasten öldürmeye teşebbüs,” “Silahla tehdit,” “Kasten yaralama,” “Hakaret,” “Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması,” “Mala zarar verme,” “Tefecilik,” ve “Suç delillerini gizleme, değiştirme veya yok etme” suçlarını içeriyor. Ayrıca, 8 dosyadan beri aranan Koçak, 3 yıldır polis tarafından aranıyordu.

Çok sayıda ruhsatsız tabanca ele geçirildi

Alanya’da gerçekleşen operasyonda, 9 milimetre çaplı 1 ruhsatsız tabanca, 1 şarjör ve 56 mermi ile 2 çift sahte plaka ele geçirildi. Gözaltına alınan Zafer Koçak, emniyet müdürlüğüne götürüldü ve hakkındaki kesinleşmiş hapis cezasıyla ilgili yargılama süreci başlatıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.