Bakan Ersoy: ‘Sanatın provokasyon amacıyla kullanılmasına karşıyız’

Bakan Ersoy: ‘Sanatın provokasyon amacıyla kullanılmasına karşıyız’
Yayınlama: 29.09.2023
A+
A-

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin basın toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Altın Portakal Film Festivali hakkında şunları söyledi: “Bakanlık olarak kültür ve sanata her zaman destek veriyoruz. Ancak sanatın terör örgütü propagandası veya provokasyon amacıyla kullanılmasına karşı son derece kararlıyız.”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, eşi Pervin Ersoy ile birlikte Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali basın toplantısına katıldı. Toplantıya, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da eşlik etti. Bakan Ersoy, toplantıda, ‘Kanun Hükmü ‘ adlı gerçekleri çarpıtan ve Türk milletine iftiralarda bulunarak FETÖ propagandası yapan sözde belgeselin tepkilere rağmen seçkiye alınmasına tepki göstererek açıklamalarda bulundu.

“Bizim tavrımız nettir”

Bakan Ersoy, Altın Portakal Film Festivali ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Altın Portakal Film Festivali’ne kısaca değinmek istiyorum. Bu konuda Bakanlığımızın tavrı son derece nettir. Biz kültür ve sanatın her zaman destekçisiyiz, ancak sanatın terör örgütleri tarafından kullanılmasına veya provokasyon amacıyla kullanılmasına karşıyız. Bakanlık olarak bu konuda daha önce detaylı açıklamalar yaptık ve bu tutumumuz kamuoyuna iletilmiştir.” İfadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.