Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Bir günlük milli yas ilan edildi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Bir günlük milli yas ilan edildi…
Yayınlama: 20.05.2024
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Reisi’nin ölümünden büyük üzüntü duydum. Kabine toplantımızda, İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde bir günlük milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi taşıyan helikopter, Azerbaycan sınırındaki baraj açılışı dönüşünde kaza yaptı. Helikopterin enkazına Türkiye’nin görevlendirdiği Akıncı İHA’nın da tespitleriyle 15 saatlik çalışma sonrasında ulaşılırken İran Cumhurbaşkanı Reisi ile Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Tebriz Valisi Malik Rahmeti ve İran lideri Hamaney’in Tebriz Temsilcisi Muhammed Ali Al-i Haşim’in de aralarında bulunduğu toplam 9 kişi hayatını kaybetmişti.

‘Milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık’
Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Reisi’nin ölümünden büyük üzüntü duydum. Helikopter kazasında hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti adına kardeş İran halkına, devletine, hükümetine en samimi taziyelerimi iletiyorum. Kabine toplantımızda, İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde bir günlük milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.