Dekan yardımcısı eski öğrencisi tarafından bıçaklandı

Dekan yardımcısı eski öğrencisi tarafından bıçaklandı
Yayınlama: 18.09.2023
A+
A-

Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yunus Yılmaz, odasında eski öğrencisi B.Y. tarafından bıçaklı bir saldırıya uğradı. Saldırgan B.Y. gözaltına alınırken, yaralı olan Doç. Dr. Yunus Yılmaz ise hastaneye kaldırıldı.

Diyarbakır’da, Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasındaki odasında bulunan Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yunus Yılmaz, eski kız öğrencisi B.Y. tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Yılmaz, başından yaralandı ve acilen üniversitenin tıp fakültesine sevk edildi.

Saldırgan B.Y. ise üniversitenin güvenlik görevlileri tarafından binada yakalanarak polise teslim edildi.

Disiplin cezası aldığı için yapmış

Gözaltına alınan B.Y., ifadesinde Doç. Dr. Yunus Yılmaz’ın eski öğrencisi olduğunu ve o dönem sürekli olarak kendisine “geri zekalı” şeklinde hitap ettiğini, bu nedenle arkadaşlarının da kendisine aynı şekilde hitap etmeye başladığını, bu durumun disiplin cezası almasına yol açtığını ve psikolojisinin bozulduğunu iddia etti. Bu nedenle saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

B.Y.’nin emniyetteki işlemleri devam ederken, Doç. Dr. Yunus Yılmaz ise tedavisi tamamlandıktan sonra hastaneden taburcu edildi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.