Evlat nöbetine katılan aileler her geçen gün artıyor!

Evlat nöbetine katılan aileler her geçen gün artıyor!
Yayınlama: 14.07.2023
A+
A-

PKK tarafından kandırılarak çocuklarının dağa çıkarıldığını iddia eden ailelerin evlat nöbetine iki yeni aile daha katıldı.

3 Eylül 2019’dan bu yana Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen aileler evlatlarına kavuşmak için Diyarbakır’da toplanıyor. Evlat nöbetlerine iki ailenin daha katılmasıyla sayı 364 aileye yükseldi.

 

“Bize oğlumu göstermediler”

Evladı Mehmet için nöbet bekleyen Osman ve Kudret Çokurlu çifti, oğlunun 2008 yılında 19 yaşındayken terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa götürüldüğünü açıkladı. Çocuğunu almadan HDP il binasının önünü terk etmeyeceğini ifade eden Osman Çokurlu, “Oğlum bir gün sabah gözümüzü açtığımızda baktık ki yok. Araştırdık, sorduk bulamadık. Sonrasında bir haber aldık ki gitmiş örgüte karışmış. Peşinden kampa gittik. Kampın bekçisi ‘Sizi içeriye alamam oğlunu da geri getiremem ama oğlunun burada olduğunu söylerim’ dedi. Çocuğum İstanbul Sultangazi, Zübeyde Hanım Mahallesi’nden gitti, okula gidiyordu. Peşinden Zaho’ya, Kandil’e gittik. Orada doktorun ekibinde olduğunu öğrendik. Ama bize oğlumu göstermediler” dedi.

 

“Allah rızası için çocuğumuzu getirin”

Evladına ‘teslim ol’ çağrısında bulunan Kudret Çokurlu, “Artık dayanamıyorum. Şeker hastası olduğum için artık dayanamıyorum. Allah rızası için çocuğumuzu getirin. O evlattır, böyle olmaz. Bir evladın elden gitmesi anne ve baba için çok zor oluyor. Yarabbim bize yardımcı ol. Ben sadece çocuğumun gelmesini istiyorum” diye konuştu.

 

Öte yandan, şimdiye kadar 42 örgüt mensubu teslim olduktan sonra gerekli işlemlerin ardından ailelerine teslim edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.