FİLİSTİN’E DESTEK ÇADIRINA ATATÜRK’ÜN ASKERLERİYİZ PROVOKASYONU

FİLİSTİN’E DESTEK ÇADIRINA ATATÜRK’ÜN ASKERLERİYİZ PROVOKASYONU
Yayınlama: 30.10.2023
A+
A-

israil’in Gazze’deki Soykırımı olanca acımasızlığı ile devam ederken, Edirne’de “Mustafa Kemal’in askerleriyiz!” diye slogan atan gruplardan büyük provokasyon!

Edirne’de, Cumhuriyetin 100. yılı kutlamalarına katılan bir grup provokatör, Filistinliler ile dayanışma için Edirne Eski Camii önüne kurulan çadıra çirkin bir saldırıda bulunuldu.

MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ, TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK!

Türk bayraklarının da bulunduğu Filistin’e destek çadırının etrafını çeviren grup, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz!”, “Türkiye laiktir, laik kalacak!”, “Hizbullah’ın ***leri, yıldıramaz bizleri” sloganları atarak çadıra saldırdı.

PROVOKASYONU ÇEVİK KUVVET ÖNLEDİ.

Çevik Kuvvet ekiplerinin araya girmesiyle saldırının büyümesini engellendi. Çadırın etrafına tampon bir alan oluşturan polis ekipleri, saldırgan grubun önüne geçti. Sloganlarını sürdüren provokatör grup, İsrail’i desteklediklerini belirterek çadırdaki aktivistleri yuhaladı.

VATANDAŞLARDAN BÜYÜK TEPKİ

İsrail Soykırımı’na destek niteliğindeki provokasyona yurdun  ve dünyanın dört bir yanından tepkiler yükseldi.

Son günlerde, bazı grupların Mustafa Kemal’in adını, hatırasını kullanarak büyük kışkırtmalara imza attıklarını belirten vatandaşlar, tepkilerini “İsrail terör örgütü bebekleri katlediyor. Kadınları, engellileri katlediyor. Buna tepki göstermek için Müslüman olmak gerekmiyor, nitekim bazı Yahudi gruplar bile İsrail Soykırımı’na tepki gösteriyorlar. Onlar bunu yaparken, bazı provokatörlerin Filistin’e destek, İsrail’e lanet temalı çadırdakilere böylesine çirkin bir saldırı gerçekleştirmesi kabul edilemez. Bunların Atatürkçü olmaları da mümkün değil, zira, insan olan böyle bir rezilliğe bulaşmaz. O provokasyon sırasında, çadırdakilerin karşı tepkileri sonucu çok müessif olaylar meydana gelebilirdi. Yargı bu tür provokasyonlara karşı üzerine düşeni yapmalıdır” diyerek dile getirdiler!

MUSTAFA KEMAL YAŞASAYDI, İSRAİL SOYKIRIMINA DESTEK Mİ VERİRDİ?

Öte yandan çirkin provokasyona hedef olan Edirneli Soykırım Karşıtı vatandaşlarımız da, olaya büyük tepki gösterdiler:

“Biz İsrail’i, o zalimleri, o katilleri, Siyonistleri lanetlemek için oradaydık. Ve 9 gündür biz oradayken bir gece gelip orada İsrail’i lanetlemeyenler bu gece ne hikmetse Mustafa Kemal’in askerleri olduklarını hatırladılar. Mustafa Kemal, İsrail yanlısı mıydı? Sizler neyin peşindesiniz.”

EDİRNE’DEN YÜKSELEN SES

“Edirne Müslümanlarındır, Müslümanların kalacak ve biz Edirne’den ayrılmıyoruz. Edirneli Müslümanlar olarak Edirne’yi sahipleniyoruz. Edirne’den İslam dünyasında ezilen, hor görülen, zulme uğrayan, katledilen bütün Müslümanların yanındayız. Canımız pahasına onların yanındayız.”

BÜTÜN MÜSLÜMANLARA ÇAĞRI

“Bütün Müslümanları da bu konuda tepki vermeye davet ediyorum. Edirne’de İsrail yanlısı Kemalist zorbalığa karşı bizi yalnız bırakmayın. Biz yalnız kalsak da bu alçak ve kahpe saldırılara karşı boyun eğmeyeceğiz, dimdik duracağız inşallah. Allahu Ekber.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.