Gazze’de üzen gelişme! Sağlık sistemi çöktü

Gazze’de üzen gelişme! Sağlık sistemi çöktü
Yayınlama: 24.10.2023
A+
A-

Filistin Sağlık Bakanlığı ülkedeki sağlık sisteminin çöktüğünü açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref El Kudra, düzenlediği basın toplantısında, Gazze’deki son duruma ilişkin gelişmeleri aktardı. İsrail’in gece boyunca Gazze Şeridi’ni bombaladığını kaydeden El Kudra, 400 noktanın vurulduğunu aktardı.

2 bin 360 çocuk hayatını kaybetti!

İsrail’in geçtiğimiz saatlerde 47 saldırı gerçekleştirdiğini ve saldırılarda 704 kişinin hayatını kaybettiğini kaydeden El Kudra, İsrail’in saldırılarına başlamasından bu yana bir gecede en fazla can kaybı verildiğini sözlerine ekledi.

El Kudra, İsrail’in saldırılarının başladığı günden bu yana can kaybı sayısının 5 bin 791’ye yükseldiğini, 2 bin 360’ı çocuk 16 bin 297 kişinin ise yaralandığını dile getirdi.

65 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini ifade eden El Kudra, 25 ambulansın hasar aldığını ve kullanılamaz hale geldiğini bildirdi. Gazze’deki 12 hastahanenin ve 32 sağlık merkezinin hizmet dışı kaldığını kaydeden El Kudra, bu sayının artmasından endişe ettiğini sözlerine ekledi.

Gazze’deki hastanelerin çöktüğünü kaydeden El Kudra, “İsrail’in saldırıları nedeniyle Gazze’de sağlık sistemi çöktü. Hastanenin kapılarının açık olması hizmet verdiği anlamına gelmiyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.