Meteoroloji uyardı! Kuvvetli rüzgar ve sağanak olacak

Meteoroloji uyardı! Kuvvetli rüzgar ve sağanak olacak
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 19 Eylül için hava durumu raporunu yayımladı. Buna göre, Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetli rüzgarların beklendiği, bu nedenle vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Ayrıca Adana ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel olarak sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir. Diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık bir hava tahmin ediliyor.

Kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı

HAVA SICAKLIĞI: Doğu Karadeniz’de 2 ila 4 derece artış yaşanması beklenirken, diğer bölgelerde önemli bir sıcaklık değişikliği beklenmiyor.

RÜZGAR: Genel olarak kuzeyden esen rüzgarlar, Doğu Akdeniz kıyıları ve yurdun güneydoğu bölgelerinde hafif şiddette, ara sıra orta kuvvette olacak. Marmara ile Ege kıyılarında ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) rüzgarlar görülmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Marmara ve Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) rüzgarlar esmesi olasıdır. Bu nedenle, olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları önemlidir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.