MİT’ten Irak’ın kuzeyine müthiş av operasyonu!

MİT’ten Irak’ın kuzeyine müthiş  av operasyonu!
Yayınlama: 01.09.2023
A+
A-

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) terör  örgütü PKK’nın özel operasyonlarında kullanmak üzere saldırı ve sabotaj eğitimi verdiği Rezan Botan kod adlı Rezan Güngen adlı teröristi etkisiz hale getirdi.

MİT terör örgütü PKK’ya yaptığı operasyonlarla ağır darbeler indirmeye devam ediyor. Son olarak PKK’nın özel olarak saldırı ve sabotaj eğitimi verdiği teröristi Irak’ın Kuzey’indeki Süleymaniye kırsalında imha etti.

MİT’ten  önleyici operasyon

MİT yurt içi ve yurt dışı bölgelerde ülkemize karşı yapılacak muhtemel saldırıları engellemek için operasyonlar yapıyor. Bu operasyonlar kapsamında terör örgütü PKK’nın Türkiye’nin etki alanı dışında olduğunu düşündüğü Kuzey Irak kırsalında operasyon düzenleyerek PKK’nın özel olarak eğittiği  potansiyel tehlikeyi engellemek için başarılı bir nokta atışı operasyon gerçekleştirdi. Etkisiz hale getirilen Rezan Güngen adlı teröristin akrabalarının etkisinde kalarak PKK’nın sözde gençlik kamplarına katıldığı öğrenildi. MİT yapılan operasyon ile Türkiye’nin etki alanın çok daha geniş olduğunu gösterdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.