MİT’ten nokta atışı operasyon! PKK’nın sözde Sincar sorumlusu imha edildi

MİT’ten nokta atışı operasyon! PKK’nın sözde Sincar sorumlusu imha edildi
Yayınlama: 22.09.2023
A+
A-

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK’nın Sincar’daki Genel Asayiş Sorumlusu olarak bilinen Halid Reşo Kasım’ı etkisiz hale getirdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/KCK-YBŞ’nin Sincar’daki sözde Asayiş Sorumlusu olan Dindar Avesta kod adlı Halid Reşo Kasım’ı etkisiz hale getirdi. Kasım, Şengal Savunma Birlikleri’nin (YBŞ) Asayiş sorumluluğunu yürütüyordu.

MİT, uzun süren bir çalışma sonucu Dindar Avesta kod adlı Halid Reşo Kasım’ın konumunu tespit etti. Bu süreçte terörist hakkında bilgi toplandı. Halid Reşo Kasım aynı zamanda örgüte yeni elemanlar kazandırma ve eğitim organizasyonlarına liderlik ediyordu. MİT ayrıca, bölgedeki kendi faaliyetlerini engellemeye yönelik girişimlerde bulunduğu bilgisine ulaştı.

Mükemmel operasyonla imha etti

MİT, Halid Reşo Kasım’ı tespit ettikten sonra operasyon için harekete geçti. MİT operasyonu sonucunda Halid Reşo Kasım, korumalarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Halid Reşo Kasım kimdir?

Dindar Avesta kod adını kullanan Halid Reşo Kasım, PKK’ya 2014 yılında katıldı. Bu tarihten itibaren Irak’ın Sincar bölgesinde örgütün faaliyetlerinde bulundu. Kasım, özellikle PKK/Özel Kuvvet mensuplarına Sincar’da eğitimler vermenin yanı sıra aynı dönem içerisinde örgüte yeni elemanlar kazandırma faaliyetlerini de koordine etti.

Son olarak, PKK/KCK-YBŞ’nin Sincar’daki Genel Asayiş sorumlusu olarak görev yaptı ve Sincar bölgesinde PKK taraftarı olmayan birçok sivilin sorgulanmasını organize ederek infazlar gerçekleştirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.