Naci Görür olası depremle ilgili konuştu: “En az 7.2 bekliyoruz!”

Naci Görür olası depremle ilgili konuştu: “En az 7.2 bekliyoruz!”
Yayınlama: 12.07.2023
A+
A-

Bilim Akademisi Üyesi, Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, beklenen İstanbul depremi ile ilgili konuştu. Naci Görür, “Şimdi de Marmara depreminin geleceğini söylüyoruz. Minimum 7.2 ile 7.6’ya varacak deprem bekliyoruz” dedi.

Bilim Akademisi Üyesi, Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Gemlik Belediyesi tarafından düzenlenen Afet Zararlarını Azaltma Çalıştayı’na katıldı. Ülkemizde yaşanan ve binlerce insanın canına mal olan depremlerle ilgili konuşan Naci Görür, herkesin korkarak beklediği İstanbul depremi hakkında konuştu.

 

“Minimum 7.2 ile 7.6’ya varacak deprem bekliyoruz”

Daha önce de deprem tahminlerinde pek fazla yanılmayan Naci Görür uyarıların dinlenmesi ve bir an önce gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini hatırlattı. İstanbul depreminin de kapıda olduğunu hatırlatan Görür şu ifadeleri kullandı:

“Elazığ depremi ile alakalı da uyardık. Elazığ bizi alkışladı, deprem vurdu kimse bir şey yapmadı. Şimdi de Marmara depreminin geleceğini söylüyoruz. Adalar ve Kumburgaz fayının kırılmasını bekliyoruz. Kuzey Anadolu fayının kuzey fayının kırılmasını bekliyoruz. Minimum 7.2 ile 7.6’ya varacak deprem bekliyoruz. Gemlik ve Bursa için birinci derece depremden söz ediliyor bu iki faydan söz ediyoruz. Sizin için tek tehdit burası değil’’

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.