Özgür Özel’in kamuoyuna sızan ihanet toplantısına ilk cevabı! ‘İstişare yaptık’

Özgür Özel’in kamuoyuna sızan ihanet toplantısına ilk cevabı! ‘İstişare yaptık’
Yayınlama: 19.07.2023
A+
A-

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, basına sızan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetimindeki toplantıya ilişkin Gazete Duvar’a açıklamada bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetiminde, Kemal Kılıçdaroğlu’nu devirme planının yapıldığı zoom toplantısı basına sızdı.

Toplantıda yer alan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, kendisini Gazete Duvar aracılığıyla savundu.

‘İstifa etmeyeceğim’

Toplantının bir ihanet istişare olduğunu iddia eden Özel, videonun sızmasına ilişkin, “Partimiz içinde ya da partimiz dışında kötücül bir aklın devrede olduğunu göstermektedir” dedi.

“Partimiz olağan kurultay sürecine girmiştir, bu sürecin sağlıklı işlemesini istiyoruz. Demokrasinin olmazsa olmazı fikir alışverişinde bulunmak, istişare etmek ve ortak aklı aramaktır. Bu nedenle bu sürece zarar vereceğini düşündüğümüz örgütümüzde yaşanan bazı görevden almalarla ilgili arkadaşlarımızla istişare yaptık, bundan daha doğal bir şey yoktur” ifadelerini kullanan Özel, sözlerine istifa etmeyeceğini de ekledi.

Dönem başında Grup Başkanlığına aday olduğumu ve bu göreve başka talipli varsa yarışa hazır olduğumu ilan etmiştim. Bugün yaşanan tartışmalar üzerine de görevimden istifa etmeyeceğimi, usulüne uygun yarışma taleplerinden de kaçmayacağımı partimiz kamuoyuna aracılığınızla ilan ederim.

Özel, sözlerini şöyle tamamladı: Türkiye’nin 81 ilinde yaşayan ve her gün bir umut arayan milyonlara karşı görevimiz var. Biz daha cesur olacağız, daha büyük adımlar atacağız ve hedefimize ulaşacağız. CHP yeniden herkesin umudu olacaktır, bunu sağlayacağız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.