Selde 6 kişiye mezar olan bungalovların sahibi tutuklandı

Selde 6 kişiye mezar olan bungalovların sahibi tutuklandı
Yayınlama: 22.09.2023
A+
A-

7 Eylül tarihinde Kırklareli’nde meydana gelen sel felaketi sonucunda “Sisli Vadi” adı verilen bungalov evlerinde tatil yapan 6 kişi hayatını kaybetti. Bu trajik olayın ardından, yıkılan ve ruhsatsız olduğu ortaya çıkan işletmenin sahibi bugün Edirne’de yakalanarak gözaltına alındı.

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesi yakınlarında meydana gelen sel felaketinin ardından yıkılan ve ruhsatsız olduğu tespit edilen işletme ile ilgili soruşturma başlatılmıştı. Bu kamp alanında yaşanan trajik olay sonucu 6 kişi hayatını kaybetmişti. Önceden, bu olayla bağlantılı olduğu düşünülen 2 şüpheli tutuklanmıştı.

6 kişi hayatını kaybetmişti

Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde 5 Eylül’de başlayan şiddetli yağışlar sonucu ortaya çıkan sel felaketi sırasında tesiste bulunan 12 kişiden bir süre haber alınamamış, bunun üzerine arama-kurtarma çalışmaları başlatılmıştı. Ormanda mahsur kalan 6 kişi aynı gün kurtarılmıştı. Ancak, Rahile Şimşek ve Suna Duman’ın cesedine 6 Eylül tarihinde, Ümit Solmaz, Selman ve Mihriban Bağışlar’ın cesedine ise 6 Eylül tarihinde ulaşılmıştı.

Yapının ruhsata aykırı ortaya çıktı

‘Sisli Vadi’ adı altında inşa edilen ve sel felaketinde zarar gören 18 bungalov evin, ruhsata aykırı bir şekilde inşa edildiği tespit edilmişti.

Bu bungalov evlerin işletmesinin sahibi olarak Bülent B. ismi belirlenmişti. ‘Sisli Vadi’ adıyla sosyal medyada tanıtılan bu mekanın vergi levhasında ise faaliyet alanı olarak ‘Karma çiftlik’ olarak kayıtlıydı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.