Suriye’de 15 terör hedefi daha imha edildi!

Suriye’de 15 terör hedefi daha imha edildi!
Yayınlama: 06.10.2023
A+
A-

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye’nin kuzeyinde devam eden terör operasyonlarında 15 hedefin daha imha edildiğini açıkladı.

MSB’nin sınır ötesi operasyonlarıyla terör inleri yerle bir ediliyor.

Bakanlık tarafından yapılan son açıklamada, Suriye’nin kuzeyinde 15 terör hedefinin daha imha edildiği açıklandı.

‘Meşru müdafaa hakkı’ vurgusu!

Bakanlığın paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

PKK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek, Suriye’nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletiler Anlaşmasının 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Suriye Kuzey’indeki terörist hedeflerine 6 Ekim 2023 saat 22.00’da hava harekatları icra edilmiş, icra edilen hava harekatlarıyla içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen sözde karargah, barınak ve depolardan oluşan 15 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekat sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

,
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.