Türk müteahhitlere 150 milyar dolarlık davet!

Türk müteahhitlere 150 milyar dolarlık davet!
Yayınlama: 12.07.2023
A+
A-

Suudi Arabistan Belediye, Kırsal İşler ve Konut Bakanı Majid Al-Hogail, 2030’da başlatacakları konut projelerine toplamda 150 milyar dolarlık bütçe ayırdıklarını belirterek, Türk müteahhitleri ülkelerine davet etti.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) üyeleri, Suudi Arabistan Belediye, Kırsal İşler ve Konut Bakanı Majid Al-Hogail başkanlığındaki heyetle bir araya geldi. 2030 vizyonu kapsamında yapılacak konut projesine 150 milyar dolarlık bütçe sağlandığı belirtilirken Türk müteahhitlere iş birliği teklifi sunuldu.

 

Savaş nedeni ile yeni pazar Suudi Arabistan

Rusya – Ukrayna savaşının dünya pazarına zarar vermesinden dolayı Suudi Arabistan’da proje yürütmek isteyen Türk müteahhitler süreci hızlandırdı.

 

Ankara’da görüştüler

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) üyeleri, Suudi Arabistan Belediye Kırsal İşler ve Konut Bakanı Al-Hogail başkanlığındaki Suudi heyeti ile Ankara’da bir araya geldiler.

 

“Yeterlilik için başvuruda bulunduk”

Türk müteahhitlerin, Suudi Arabistan’ın 2030 vizyonu kapsamındaki sunduğu projelerde yer alma konusunda hazır ve istekli olduğunu belirten TMB Başkanı Erdal Eren konuşmasında, “Birçok firmamız ülkede faaliyet göstermek için gerekli kayıt işlemlerini tamamlayarak yeterlilik için başvuruda bulunmuştur. Ülkede hayata geçirilmesi planlanan kentsel altyapı ve konut projelerinde yer alarak Suudi Arabistan’ın kalkınma programlarına katkıda bulunmaktan memnuniyet duyacağız.” ifadesini kullandı.

 

Türk firmalara kolaylık gösterilecek

Türk müteahhitlerin yeteneklerini bildiklerini ve söz konusu projede Türklerle çalışmak istediklerini belirten Hogail, projede yer almak isteyen Türk şirketlere kolaylık sağlayacaklarını belirtti.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.