Cami içinde ahlak dışı poz paylaşan Eda Taşpınar’ın ilk ifadesi!

Cami içinde ahlak dışı poz paylaşan Eda Taşpınar’ın ilk ifadesi!
Yayınlama: 05.01.2023
A+
A-

Cami içinde kaydettiği ahlak dışı fotoğraflarla kamuoyunda tepkiye sebep olan Eda Taşpınar, ilk ifadesinde, “İçerisinin bir ibadethane olduğunu düşünmemiştim.” dedi.

Milli Nizam

Kamuoyunda infiale sebep olan Eda Taşpınar, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan ifade vermek üzere Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı’na gitti.

İfadesi ile “özrü kabahatinden büyük” dedirten Taşpınar, fotoğrafların kendisine ait olduğunu kabul etti.

“Sosyal medya hesabımda yayınlamak üzere çeşitli mekanlarda ve açık alanlarda fotoğraf çektiriyorum. Sultanahmet’te bulunan otel ile de fotoğraf çekmek için görüşme yaptım. Buna ilişkin yazılı olarak otel ile görüşmelerimiz vardır.” diyen Taşpınar, “Otele gelmeden önce otelin neresinde fotoğraf çekileceğime karar vermemiştim. Otele giriş yaptıktan sonra hazırlanmam için bana bir oda tahsis ettiler. Daha sonra restoranın yan tarafında bulunan bir alan gördüm. Bu alana girdiğimde 2 tane turist fotoğraf çekiniyordu. Ben de burada fotoğraf çekileceğini düşündüm.” şeklinde konuştu.

Fotoğraf çektiği caminin bir ibadethane olduğunu anlamadığını iddia eden Taşpınar şöyle devam etti:

İçerisinin bir ibadethane olduğunu düşünmemiştim. Fotoğrafımı çeken arkadaşlar da bana bu hususta bir uyarıda bulunmadılar. Bu durum için gerçekten üzgünüm, özür dilerim.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.