İsmail Saymaz’dan Fatma Yavuz’a: Kendinizi yakın, daha münasip olur!

İsmail Saymaz’dan Fatma Yavuz’a: Kendinizi yakın, daha münasip olur!
Yayınlama: 05.01.2023
A+
A-

LGBT’li sapkınlar için Pazar günü başörtüsü yakma eylemi gerçekleştireceğini duyuran İlahiyatçı Fatma Yavuz’a tepki hiç beklemediği yerden geldi. Saymaz, Yavuz’un duyurusunu yaptığı eyleme, “Kendinizi yakın, daha münasip olur!” diye karşılık verdi.

Milli Nizam

Sosyal medyada İlahiyatçı Fatma Yavuz ile Halk TV yorumcusu İsmail Saymaz arasında sert bir tartışma yaşandı.

İlahiyatçı Yavuz, Diyarbakır’da fuhuş yapan bir travestinin saldırıya uğraması üzerine, geçtiğimiz hafta verdiği sözünü yerine getireceğini açıkladı.

Yavuz, “Size tek bir LGBT ‘nin burnu kanarsa başörtümü yakarım demiştim. Nefret siyasetiniz sonuç verdi, bu nefrete teslim olmayacağız. Tüm basını haber yapmaları için davet ediyorum. Yer: AKP İl Binası karşısı, tarihi bildireceğim. Hepimiz birimiz için!” paylaşımı yaptı.

Halk TV yorumcusu İsmail Saymaz, Fatma Yavuz’a Twitter hesabından “Fatma hanım, başörtüsü yakmak provokatif bir eylemdir. Sizin bu tavrınız bütün muhalefete yönelik bir suçlamaya dönecektir.” uyarısında bulundu.

Sert tonda karşılık kavgayı ateşledi!

Yavuz, Saymaz’a, sert tonda karşılık verince ikili arasında şu tartışma yaşandı:

Fatma Yavuz: Hayır, değildir. Son derece demokratik bir eylem ve temel insan hakkının kullanımıdır. Bu şekilde eylemimi etiketleyerek mahkum etmiş oldunuz, bu da sizin meslek hayatınızın utancı olsun.

İsmail Saymaz: TBMM’de başörtüsü düzenlemesi ele alınacağı hafta “Başörtümü yakacağım” diye tutturmak ucuz bir provokasyondur.

Fatma Yavuz: Başörtü düzenlemesi adı altında yapılan seçim oyununa tepki gösteriyorum zaten, zamanlama tam isabet bence.

İsmail Saymaz: Gidin kendinizi yakın, daha münasip olur.

Fatma Yavuz: Yazıklar olsun.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.