Aytun Çıray Akşener’i topa tuttu: “Siyasi canlı bomba!”

Aytun Çıray Akşener’i topa tuttu: “Siyasi canlı bomba!”
Yayınlama: 03.07.2023
A+
A-

İYİ Parti’den istifa eden eski milletvekili Aytun Çıray, Meral Akşener’in kurultayda yaptığı konuşmaya ilişkin, “Meral Hanım siyasi canlı bomba gibi davrandı” dedi.

İYİ Parti’den istifa eden eski milletvekili Aytun Çıray, Meral Akşener’e yönelik sert eleştirilerine devam ediyor. Cumhuriyet Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Çıray,  İYİ Parti lideri Akşener’in seçime girebilmek için CHP ile kurduğu ortaklıkla ilgili “Hayatımın en büyük pişmanlığı” açıklamasını sert sözlerle eleştirdi. Çıray, 15 milletvekilinin CHP’ye transfer edilmesi olayı ile ilgili Akşener’e tepki göstererek, “Acıklı liderlik parodisi”ne dikkati çekti.

 

“Siyasi canlı bomba gibi davrandı”

İYİ Parti’den istifa etmesinin arından Meral Akşener’i eleştiri bombardımanına tutan Çıray, Akşener’in kurultay konuşmasına değinerek, “İçinde vizyon ve misyon olmayan Kurultay konuşması ciddiye alınmaz. Zaten delege de ona, yakın çevresinin üzerini çizerek cevap verdi. Düşünebiliyor musunuz; grubunda alevi olmayan, vali büyükelçi ve sürekli anayasa tartışılacak bir ülkede yetkin anayasacı olmayan parti Türkiye’yi yönetmeye talip olabilir mi? Meral Hanım siyasi canlı bomba gibi davrandı” ifadelerini kullandı.

 

“Acıklı bir liderlik parodisi”

Akşener’in transfer ettiği için ‘En büyük pişmanlığım’ ifadelerini kullandığı 15 milletvekili olayını da değerlendiren Çıray, “Aslında hayatımın en büyük mutluluğu demeliydi; çünkü ’15 milletvekili olayı’ gerek kendisinin liderliği gerekse İYİ Parti için siyasi partiler tarihimizde benzeri görülmemiş bir imkan kapısı açmıştı. Ama Sevgili Balbay’ın deyişiyle siyasi tarihimizin ‘en büyük insan öğütücüsü’ olunca olağanüstü fırsatlar bozuk para gibi harcanıyor. Size de eşine rastlanmamış bu başarısızlığı perdelemek ve örtmek için bir dramayı abartılı mimikler ve vücut dili eşliğinde, esasen ‘kuyruk siyaseti’ gibi liderlik kapasitenizin sorgulanmasına yol açacak ibarelerle acıklı bir liderlik parodisi sahnelemek kalıyor… Hem yıllar öncesine dayalı var olduğunu zannettiğim dostluğumuz nedeni ile kendisi adına, hem de herkesin emeği olan İYİ Parti adına çok üzüldüm…” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.