CHP ve HDP’lilerden ret oyu: Kuran kursuna izin vermediler!

CHP ve HDP’lilerden ret oyu: Kuran kursuna izin vermediler!
Yayınlama: 08.07.2023
A+
A-

Akdeniz Belediyesi meclis toplantısında skandal bir olay yaşandı. Mülkiyeti Akdeniz Belediyesi’ne ait Nacarlı ve Nusratiye mahallelerinde bulunan bazı taşınmazların Kur’an kursu yapılmak üzere, müftülüğe tahsisi ile ilgili teklif CHP ve HDPli üyelerin ret oyuyla kabul edilmedi.

Akdeniz Belediyesi’nin düzenlediği meclis toplantısında Huzurkent Nacarlı Mahallesi ile Nusratiye Mahallesi’nde Kur’an kursu yapılmasına ilişkin teklifine CHP ve HDP’lilerde ret oyu geldi. Ahlaklı ve maneviyatı yüksek nesiller yetiştirmek isteyen Kur’an Kurslarını engelleyen CHP’li ve HDP’liler Akdenizli vatandaşlar tarafından yoğun tepki gördü.

 

“Kur’an kursu yapılmasına ilişkin teklifi CHP ve HDPli meclis üyeleri redetti”

Konuyla ilgili açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “İlk teklifimiz komisyonda oy çokluğuyla reddedilmişti. Huzurkent Nacarlı Mahallesi ile Nusratiye Mahallesi’nde Kur’an kursu yapılmasına ilişkin söz konusu teklifi bu kez idareden geldiği gibi meclis oylamasına sundum. Fakat orada da teklif Cumhur İttifakı üyesi meclis üyelerinin 12 oyuna karşı, CHP ve HDPli meclis üyelerinin 16 karşı oyuyla reddedildi” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.