Gizli toplantıya katılan CHP’liler MYK toplantısına katılmadı!

Gizli toplantıya katılan CHP’liler MYK toplantısına katılmadı!
Yayınlama: 19.07.2023
A+
A-

CHP, gizli toplantı dedikoduları gölgesinde MYK toplantısına gitti. İmamoğlu’nun düzenlediği gizli toplantıya katılan Özgür Özel ile Gökhan Günaydın, MYK’ya katılmadı. Kılıçdaroğlu’nun, gizli toplantıdaki isimlerin istifasını isteyebileceği iddia ediliyor.

Türkiye İmamoğlu’nun organize ettiği gizli toplantıyı konuşuyor. CHP içerisindeki koltuk savaşı devam ederken CHP yeni bir MYK toplantısında bir araya geldi. İnternete sızan gizli görüşmelerde Özgür Özel ile Gökhan Günaydın gibi MYK üyeleri de bulunuyordu. İki isim MYK toplantısına katılmadı. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kendisi aleyhinde yapılan görüşmelerdeki katılımcıları partiden ihraç edeceği ise iddialar arasında.

 

Özel ve Günaydın mazaret sundu

CHP’li Özgür Özel Manisa’da olduğunu gerekçe göstererek toplantıya katılmadı. Şehir dışında olan Günaydın’ın toplantının saat 14.00’e alınması talebi kabul edilmezken kritik MYK bu iki isim olmadan başladı.

 

“Partinin haberi yok”

Yapılan gizli görüşme ile ilgili ise CHP’den ilk açıklama Faik Öztrak’tan geldi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Ekrem İmamoğlu ile partinin ileri gelenlerinin gerçekleştirdiği online toplantıdan partinin haberinin olmadığını söyledi” açıklamasını yaptı.

İmamoğlu, toplantının “gizli olmadığını” öne sürmüştü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.