Meral Akşener’den ortaklarına 28 Mayıs bombardımanı! Yerel seçim yol haritasını da açıkladı

Meral Akşener’den ortaklarına 28 Mayıs bombardımanı! Yerel seçim yol haritasını da açıkladı
Yayınlama: 26.08.2023
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Afyonkarahisar’daki “Büyük Buluşma” programında yerel seçimlere yönelik yol haritasını açıkladı.

28 Mayıs hezimeti üzerinden 6+1’li masadaki eski ortaklarına eleştiri bombardımanı yapan Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı işaret etti. İYİ Parti lideri, “Ben milletimizin bu iki arkadaşımızın tarihi çağrısına kulak vereceğini düşündüm ama maalesef yanıldım. Onlara bu ateşten gömleği giydiremediğim için özür diliyorum. Allah’ımızı şahit tutuyorum ki, ne yaptıysam seçimleri kazanmak için yaptım” ifadelerini kullandı.

‘Hep birlikte ayrı ayrı seçime girelim’

“Önümüzdeki seçimlerde kendi kadrolarımızla milletimizin huzuruna çıkacak ve göreve talip olacağız.” diyerek yerel seçime ilişkin İYİ Parti’nin yol haritasını açıklayan Akşener,  “Buradan tüm siyasi partilere de, yani iktidarından muhalefetine çağrıda bulunuyorum. Gelin hep birlikte vatandaşlarımızın siyasi tercihlerini yansıtacağı bir rekabet ortamı oluşturalım. Gelin tüm siyasi partiler olarak hep birlikte ayrı ayrı seçimlere girelim, biz varız, sizleri de bekleriz. Öncelikli amacımız, partilerle ittifaktan önce, milletimizin partimizle ittifak yapmasını sağlamak olacaktır” dedi.

Meral Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

Seçimlerin üzerinden tam 90 gün geçti. Seçim teamüllerine göre bu 90 gün önemlidir. Bu sürede biz de muhasebemizi yaptık. Buradan çıkan sonuçları sizle paylaşacağım.

Tıpkı masayı dağıttığı günkü gibi… Açtı ağzını yumdu gözünü

2023’te milletin verdiği helal oyu babadan miras bilerek seçmen iradesine ipotek konulamayacağını anlatmaya çalıştık. Siyaset elitlerin, sözde kanaat önderlerinin güdümünde milletin olmadığı bir yerden üretilen siyasetin başarılı olamayacağını söyledik. Tepki gösterdik, uyardık, memleketimizin gerçeklerinden bihaber oturdukları yerden ahkam kesenlere karşı irade koyduk. Sadece iktidar mensuplarıyla değil, biz bu seçimin kaybedilmesi için çalışanlarla da mücadele ettik. Memlekete en küçük fayda getiremeyen partili CB sisteminden kurtulmak istedik. Türkiye’yi zengin, mutlu bir geleceğe taşımak için çalıştık. Bu yolda fedakarlıktan kaçınmadık. Meselemiz Türkiye olduğu için nefislerimiz kör odalara hapsettik.

‘Önce ben diyenlerle uğraştık’

Nefsinin esiri olanlarla uğraştık. Biz önce millet, önce memleket dedik. Ama önce şahsım, önce ben diyenlerle uğraştık. Biz milletimizin geleceği için şahsi çıkarlarımızdan vazgeçtik ama koltuğundan başka hiçbir şeyi düşünmeyenlerle uğraştık. En nihayetinde maalesef olmadı, olduramadık! 2023 seçimlerindeki yenilgiye maalesef engel olamadık.

‘Kendi adaylığımdan da vazgeçtim’

Sayın Erdoğan’a karşı seçimde açık ara kazanacak 2 adayımız vardı. Bu iki arkadaşımızın rahatlıkla cumhurbaşkanı seçileceğini gördük. Bunun üzerine ben de milletimize bir söz verdim. 13. Cumhurbaşkanı millet ittifakının adayı olacak dedim. Kendi adaylığımdan da vazgeçtim. Ama asıl sorunun kendi saflarımızda olduğunu göremedim. Bunun için yüce Türk milletimizden özür dilerim.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.