Murat Bardakçı’dan Eda Taşpınar değerlendirmesi! ‘Soruşturmaya karşıyım’

Murat Bardakçı’dan Eda Taşpınar değerlendirmesi! ‘Soruşturmaya karşıyım’
Yayınlama: 05.01.2023
A+
A-

Habertürk yazarı Murat Bardakçı, cami içinde ahlak dışı poz veren Eda Taşpınar için, “Bu yaptığı iş adli soruşturma değil; tıbbi bir soruşturma konusu olmalıdır.” dedi.

Milli Nizam

Eda Taşpınar İstanbul’da bir caminin içinde verdiği ahlak dışı pozla kamuoyunun tepkisini çekti.

Taşpınar’a bir tepki de Habertürk yazarı Murat Bardakçı’dan geldi.

“Eda Hanım’ı savcılığa davet edip, ifade almışlar. Bence yanlış. Bu yaptığı iş adli soruşturma konusu olmamalı. Bu tıbbi bir soruşturma konusu olmalı.” diyen Bardakçı, şöyle konuştu:

Niçin derseniz; bir insan cami olduğu her bakımdan belli olan bir mekâna girecek. Oraya sandalyesi gelecek, bilmem nesi gelecek. Transparan elbise ile resmini çektirdi. Tamam böyle bir iş yaptı diyelim. Bunu sosyal medyaya, Instagram hesabına koyduğu vakit, ortada bir akıl zaafı, anlayış, izan noksanı ve bir yerde de çatlaklık var açıkçası.

‘Şöhret merakı!’

Taşpınar’ın şöhret için manevi değerleri ayaklar altına aldığına dikkat çeken Bardakçı, şu ifadeleri kullandı:

Bu işin dediğim gibi adli soruşturma konusu değil tıbbi ve psikiyatrik soruşturması olması lazım. Bu işi yapanın savcı olması bence gereksizdir. Psikiyatrist olması lazım. Aklı başında bir insan böyle bir şeyi nasıl yapar. Bu şöhret merakı nedir. Üç beş beğeni alacağım diye her şeyi yerle yeksan etmek. Bu şekilde bir şey yapmak akılla alakalı bir şey değil. O yüzden ben soruşturmaya da karşıyım.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.