Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya seslendi: İsrail barbarlığına açık bir tavır koyun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya seslendi: İsrail barbarlığına açık bir tavır koyun!
Yayınlama: 04.06.2024
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde İslam dünyasına seslenerek işgalci İsrail’in Gazze’deki katliamlarını durdurması noktasında birlik olma çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sefer de tüm dünyaya seslenerek, “Tüm devletleri, Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onurunu, haysiyetini de korumaya, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

‘Dünya bu imtihanda sınıfta kalmıştır’
İşgalci İsrail’in Gazze’deki katliamlarına karşı tüm devletleri ortak tavır almaya çağıran Erdoğan, “Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü’nde, 7 Ekim’den beri Gazze’de barbarca katledilen 15 binin üzerinde yavrumuzu hüzünle yâd ediyorum. Gazze’de katledilen sadece çocuklar değil, bebekler değil aynı zamanda insanlıktır. Maalesef dünya bu imtihanda sınıfta kalmıştır. Bu özel günü ilan etmiş olan Birleşmiş Milletleri, Gazzeli masum çocukların aylardır bombalarla katledilmesine karşı artık somut bir adım atmaya, dünya 5’ten büyüktür anlayışıyla harekete geçmeye davet ediyorum. Tüm devletleri, Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onurunu, haysiyetini de korumaya, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum. Türkiye olarak Gazze başta olmak üzere dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur, garip varsa; çocuklar nerede öldürülüyor, nerede açlıkla, yoklukla sınanıyorsa elimizi uzatmaya, daha adil bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.