İmamoğlu nerede? Büyük İstanbul Otogarı çürüyor!

İmamoğlu nerede? Büyük İstanbul Otogarı çürüyor!
Yayınlama: 06.07.2023
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “yeniledik” dediği Büyük İstanbul Otogarı’nda ortaya çıkan manzara insanları hayrete düşürdü. Otogardaki çürüyen kolonlar ve pis koku vatandaşları isyan ettirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kendi partisi ile yaşadığı kavgalardan İstanbul’a pek vakit ayıramadığı şu sıralarda yılda milyonlarca kişiyi ağırlayan Büyük İstanbul Otogarı’ndaki manzara görenleri hayrete düşürdü. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin “yeniledik” dediği otogarda çürüyen kolonlar, dökülen sıvalar ve çevrede oluşan pislik çekilen görüntülere yansıdı.

Çevre güvenliğinin de problemli olduğunu söyleyen vatandaşlar bu otogara girmeye bir hayli çekiniyor. Havadan görüntülenen otogarın bazı kolonlarının yıpranmış durumda olduğu gözler önüne serildi.

 

“Otogar berbat kokuyor, kokudan duramıyorsunuz”

Otobüs Şoförü olarak çalışan Salih Belgen, “Otogarın alt katlarının durumu vahim. Yapı sağlamlığı denen bir şey kalmamış ortada. Kolonlara baktığınız zaman her şeyin ortada olduğunu görüyorsunuz. Otogar berbat kokuyor, kokudan duramıyorsunuz. Hizmet denilen bir şey yok burada. Ben güvenlik endişesi ile araçta bile gece kalmaya çekiniyorum. Şimdi gösteriş olarak bir şeyler yapıyorlar. Herkes tuvaletini bir yere yapıyor, burada kimse tuvalete gitmiyor. Otoparka para verip giriyoruz, hapçısı ayrı tinercisi ayrı dert” ifadelerini kullandı.

 

“Her yer pislik içerisinde duruyor”

Otogarın alt katlarının çok kötü koktuğunu belirten Ahmet Oruç, “Otogarın hali rezalet, sabah erkenden buraya geldik. Her yer pislik içerisinde duruyor. Betonlar dökülmüş, bakım yapılmıyor. Buraya bakım yapılmasını isteriz. Üstümüzden tonlarca yük geçiyor ne olacağı belli değil. Bakım yapılsa ve etraf temizlense daha güzel olur. İBB yetkililerinden burasının temizlenilmesini istiyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.