Suat Kılıç, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK’in ortak bildirisini yorumladı

Suat Kılıç, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK’in ortak bildirisini yorumladı
Yayınlama: 09.07.2024
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK’in asgari ücret ile emekli aylığı hakkındaki ortak bildirisine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekonomi yönetiminin mazeret değil kaynak üretme zamanı gelmedi mi?” ifadelerini kullandı.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) ve Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), bugün Türk-İş Genel Merkezi’nde ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

‘Mazeret değil, kaynak üretme zamanı!’
Kamuda ücret dengesizliği olduğu, emeklilerin ve asgari ücretlilerin sıkıntı yaşadığı belirtilerek ‘10 bin TL’yle bir hafta geçinme şansının olmadığı’nın ifade edildiği 3 konfederasyonun açıklamasını sosyal medya hesabından alıntılayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, şu ifadeleri kullandı; “TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK ORTAK BİLDİRİSİ: ‘Şu an bir ekonomik kriz yaşıyoruz. Bu kriz ne 94, ne 2001, ne de 2008 krizine benziyor. Asgari ücretle 1 ay değil 1 hafta geçinme şansınız yok, dayanma gücümüz kalmadı.’ Ekonomi yönetiminin mazeret değil kaynak üretme zamanı gelmedi mi?”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.