Tartışmaların odağındaki Diyanet, lüks makam aracını iade etti

Tartışmaların odağındaki Diyanet, lüks makam aracını iade etti
Yayınlama: 17.05.2024
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “17 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet Audi A8 araç iade edilmiştir” denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başkan Ali Erbaş için makam aracı olarak kullandığı ve kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan Audi A8 marka aracını kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında iade ettiğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlık olarak uygulayacağımız tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılmasında fayda mülahaza edilmiştir.

17 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlığımız tarafından ilk etapta;

– Tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve Başkanlığımıza ait diğer mekanlarda yapılması ve içeriği müsait eğitim programlarının çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

– Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet Audi A8 araç iade edilmiştir.

– Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır.

– Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır.

– Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır.

– Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir.

Bu bağlamda, tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda Başkanlık merkez, taşra ve yurtdışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak ve takip edilecektir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.