Telefona virüs yoluyla sızan hırsızlar büyük vurgun yaptı!

Telefona virüs yoluyla sızan hırsızlar büyük vurgun yaptı!
Yayınlama: 11.07.2023
A+
A-

Bursa’da yaşayan bir şahısın akıllı telefonuna virüs bulaşınca hırsızların hedefi oldu. Dolandırıcılar mağdur adamın arabasını satarak banka hesabına koyduğu 150 bin lirayı çekip üzerine 28 ayrı işlemle 150 bin liralık kredi çektiler.

 

Merkez Osmangazi ilçesi Yenibağlar Mahallesi’nde oturan iki çocuk babası Kasım Özkan, uzun yıllardır biriktirdiği parayla aldığı aracın satışını gerçekleştirdi. Hırsızlar mağdur adamın arabasını satarak banka hesabına koyduğu 150 bin lirayı çekip üzerine 28 ayrı işlemle 150 bin liralık kredi çektiler. Araç alacağım derken, evine haciz gelen mağdur adam, oğluna latife yaparak, “Oğlum soğuk su ver, ne araba ne de para geldi” diye konuştu.

 

Hırsızlar 300 bin lirayı başka hesaplara havale etti

Uzun yıllar biriktirdiği parayla araba alan ve hesabına para yatıran adam banka hesabındaki parayı kontrol etti. Bakiyesinin ekside olduğunu ve kredi hesabından da 28 ayrı işlemle 150 bin liranın onayı dışında çekildiğini gördü. Telefonundan banka hesabına sızan dolandırıcılar toplamda 300 bin lirayı başka hesaplara havale etti. 2 öğrenci okutan 47 yaşındaki baba, ilk şoku atlatamadan, bu kez de evine gelen hacizle karşılaştı.

 

Telefonuna virüs bulaştı, bankacılık hesabını boşaltıp, kredi çektiler

Durumu bankaya bildiren Özkan, istediği sonucu almayınca soluğu savcılıkta aldı. Yetkililerden yardım isteyen mağdur baba, hem bankadan şikayetçi oldu, hem de şüphelilerin bulunması için talepte bulundu. Tüm hayalleri suya düşen Özkan, başına gelen talihsizlikler üzerine oğluna ; “Soğuk su getir, ne araba geldi, ne para” diyerek su içti.

 

“Başıma çeşitli dolandırıcılıklar geldi”

Sürekli dolandırma olayları ile başı belaya giren talihsiz adam, “Her araç aldığımda başıma çeşitli dolandırıcılık geldi. Bir seferinde araç alacağımız kişiye güvendik kaparo verdik, diğerinde ’kiralayalım’ dedik para verdik. Ne para geldi ne araba. Ama canımızı en çok yakan bu son olay oldu. Bir süre önce otomobilimi model yükseltmek için 150 bin liraya sattım. Aldığım parayı da banka hesabına yatırdım. Daha sonra beğendiğim aracı almak için başka biriyle anlaştım. Parayı kendisine götürmek için akşamında banka hesabımdaki parayı kontrol ettim. Nasıl olduysa banka hesaplarımdan paramın onayım dışında çekildiğini ve üzerine de 150 bin lira kredi kullanıldığını gördüm. 28 ayrı işlemle 2 ayrı kişinin hesabına havale işlemi yapılmış. Bankayla konuştum. Kendileri bana ’git şikayetçi ol’ dedi. Benim onayım olmadan hem para çekiliyor hem de haciz gönderiliyor. Ben de durumu savcılığa bildirdim. Hem benim paramı çalınan şüphelilerin yakalanmasını, hem de bankadan şikayetçi oldum. 2 öğrenci okutuyorum. Yetkililerden mağduriyetimin giderilmesini istiyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.