Yeniden Refah’tan ‘Yükseköğretim Kanunu’ hakkında kanun teklifi!

Yeniden Refah’tan ‘Yükseköğretim Kanunu’ hakkında kanun teklifi!
Yayınlama: 12.06.2024
A+
A-

Yeniden Refah Partisi, toplumun kanayan yaralarına pansuman olmaya, vatandaşların mağduriyetlerini gidermeye devam ediyor. Yeniden Refah, akademisyenlerin maaşlarının ve ek ders göstergelerinin iyileştirilmesi, araştırma görevlilerinin haklarının kısıtlanmadan sürekli hale gelmesi ile hak kayıplarının önüne geçilmesi için TBMM’ye kanun teklifi sundu.

Yeniden Refah Partisi, TBMM’ye ‘Yükseköğretim Kanunu ve Yükseköğretim Personel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ teklifi sundu.

‘Sözümüzün arkasındayız’
Yeniden Refah Partisi, “Sözümüzün arkasındayız’ diyerek yaptığı açıklamada, “Akademisyenlerin maaşlarının ve ek ders göstergelerinin iyileştirilmesi, araştırma görevlilerinin haklarının kısıtlanmadan sürekli hale gelmesi, hak kayıplarının önüne geçilmesi, kadro derecesine bakılmaksızın 10 yıl mesleki kıdemi olanlara pasaport verilmesi hakkında Kanun teklifimiz Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Doğan Bekin tarafından TBMM’ye sunulmuştur.” ifadelerine yer verdi.

Doğan Bekin, kanun teklifini Meclis başkanlığına sundu!
Bekin’in TBMM’ye sunduğu kanun teklifinde ise şu ifadeler yer aldı; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanliğina… Pasaport Kanunu, Yükseköğretim Kanunu ve Yükseköğretim Personel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifim ve gerekçesi ekte sunulmuştur. Gereğini saygılarımla arz ederim”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.