MİT’ten Irak’ta nefes kesen operasyon: Eylem hazırlığındaki terörisler etkisiz edildi!

MİT’ten Irak’ta nefes kesen operasyon: Eylem hazırlığındaki terörisler etkisiz edildi!
Yayınlama: 24.05.2024
A+
A-

MİT, sınır ötesindeki başarılı operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Irak’ın kuzeyindeki Hakurk’ta TSK harekat bölgesine yönelik eylem talimatlarını içeren notları taşıdığı belirlenen PKK/KCK mensupları ‘Nujiyan İsyan’ kod adlı Hadice Kaya ve ‘Diljin Azadi’ kod adlı Heva Kivelçek MİT’in nokta operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Hadice Kaya ve Heva Kivelçek isimli iki teröristin, örgüt yöneticilerinin Hakurk’taki Türk Silahlı Kuvvetleri harekat bölgesine yönelik eylem talimatlarını içeren notları taşıdıklarını tespit etti. Bunun üzerine Kaya ve Kivelçek, MİT tarafından adım adım izlenmeye başlandı.

MİT’in örgüt içerisindeki ajanları sayesinde iki teröristin örgüt üst yönetiminin talimatlarını aktarmak üzere gece saatlerinde harekete geçecekleri öğrenildi. Nefes kesen bir takip sonrasında MİT tarafından teröristlere yönelik bir operasyon kararı alınırken, iki terörist nokta operasyonla etkisiz hale getirildi.

Nujiyan İsyan kod adlı Hadice Kaya kimdir?
Nujiyan İsyan kod Hadice Kaya, 2015 yılında PKK/KCK saflarına katıldı. 2016’da Gare’de silahlı/ideolojik eğitim alan Kaya, 2018 yılında Avaşin’e geçti. Son olarak Hakurk alanındaki harekat bölgesi mücavirinde faaliyet gösterdi.

Diljin Azadi kod adlı Heva Kivelçek kimdir?
Suriye/Afrinli olan Diljin Azadi kod Heva Kivelçek, 2015 yılında çocuk yaşta örgüt tarafından silah altına alındı. Gare’de 2018 yılında silahlı/ideolojik eğitim alan Heva Kivelçek, Avaşin bölgesinde suikast eğitimi aldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.