Devlet Bahçeli, İran Cumhurbaşkanının ölümüyle ilgili 2 ülkeyi işaret etti!

Devlet Bahçeli, İran Cumhurbaşkanının ölümüyle ilgili 2 ülkeyi işaret etti!
Yayınlama: 21.05.2024
A+
A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kaza mıdır sabotaj mı bilemem ama iç yüzünün en kısa sürede açıklığa kavuşması bölgesel huzur adına zorunluluktur. Reisi’nin ölümü aydınlatılmalı. İsrail’in rolü ve ABD’nin nerede durduğu berraklaşmalı” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında Reisi’nin ölümüyle ilgili 2 ülkeyi işaret etti.

‘İsrail’in rolü ve ABD’nin nerede durduğu berraklaşmalı’
Helikopter kazasının bir an önce aydınlatılması gerektiğini ifade eden Bahçeli, “Helikopter kazası İran lideri ve beraberindeki herkesin hayatını kaybetmesine, küresel gerilimin tırmanmasına yol açmıştır. Allahtan rahmet niyaz diliyor, İran’a baş sağlığı diliyorum. Kaza mıdır sabotaj mı bilemem ama iç yüzünün en kısa sürede açıklığa kavuşması bölgesel huzur adına zorunluluktur. Reisi’nin ölümü aydınlatılmalı. İsrail’in rolü ve ABD’nin nerede durduğu berraklaşmalı. Türkiye İran’ın yanındadır. Akıncı İHA’lar sevk edilmiş ve Türkiye her türlü desteği sağlamıştır” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.