Devlet Bahçeli’den Meral Akşener’e: Önünden tutan yok!

Devlet Bahçeli’den Meral Akşener’e: Önünden tutan yok!
Yayınlama: 28.08.2023
A+
A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “yerel seçimlere ayrı ayrı girelim” çağrısına tepki gösterdi.

Yerel seçim için partisinin yol haritasını açıklayan Meral Akşener, tüm siyasi partilere ayrı ayrı seçime girme çağrısında bulunarak, şöyle konuşmuştu:

Buradan tüm siyasi partilere de, yani iktidarından muhalefetine çağrıda bulunuyorum. Gelin hep birlikte vatandaşlarımızın siyasi tercihlerini yansıtacağı bir rekabet ortamı oluşturalım. Gelin tüm siyasi partiler olarak hep birlikte ayrı ayrı seçimlere girelim, biz varız, sizleri de bekleriz. Öncelikli amacımız, partilerle ittifaktan önce, milletimizin partimizle ittifak yapmasını sağlamak olacaktır.

Akşener’e Bahçeli’den tepki!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in çağrısına tepki gösterdi.

“Ayrı ayrı seçime girme çağrısının bizim nazarımızda ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. Seçime ayrı girmek isteyenlerin elinden tutan, önüne geçen de yoktur.” diyen Bahçeli, “Bu çağrıyı seslendirenlerin yerel planda işbirliği ve ittifaklara hem açık kapı bırakıp hem de tek başına seçime girmekten bahsetmesi sadece tutarsızlık değil, bununla beraber akıl tutulmasıdır. Pusulasının millet olduğunu iddia eden bir partinin zilletle yollarını tam olarak ayırması, hiçbir tereddüt ve tenakuza düşmeden bunu kamuoyuyla paylaşması ahlaki bir yükümlülüktür.” ifadelerini kullandı.

‘Cumhur İttifakı sürecek’ mesajı!

Bahçeli’nin Cumhur İttfakı’nın yerel seçimde de süreceğini vurguladığı açıklamasına şöyle devam etti:

Cumhur İttifakı’nın tüm bileşenleri 31 Mart 2024 seçimlerine heves ve heyecan içinde hazırlanacak, ortak akıl ve anlayış içinde işbirliğini sürdürecektir. Yerel yönetimlere düşen zillet gölgesi cumhurun aydınlık siyasetiyle kaldırılacaktır.

Kutlu yürüyüşümüze katılmak, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerinin gerçekleşmesine omuz vermek, merkezi yönetimle yerel yönetim arasında sarsılmaz köprü inşa etmek isteyen kim varsa gönlümüz onlara açıktır. Önce ülkem ve milletim anlayışı etrafında kucaklaşanlarla Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılının tertemiz sayfaları samimiyet, sevda ve inançla yazılacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.